Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Ruszyli. Jeśli masz samochód, ty też możesz pojechać

1.09.2011, Pomoc żywnościowa

28 sierpnia w Chruślankach Józefowskich odbyło się pierwsze powakacyjne wydawanie żywności prowadzone przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim. Jak przekonuje Monika Koperkiewicz, kierownik filii, wciąż wiele osób potrzebuje pomocy, nie tylko żywnościowej.

– Wydaliśmy półtorej tony artykułów spożywczych – relacjonuje pani Monika. – Pomoc otrzymało 241 osób, w tym 100 dzieci.

Podczas sierpniowej akcji podopieczni filii zostali zaopatrzeni w makaron, gotową zupę (krupnik), mleko w proszku i herbatniki.

Wolontariusze z Opola Lubelskiego wydają nie tylko żywność. Dzięki ludziom dobrej woli, którzy przekazują im nowe i używane rzeczy, potrzebujący mogą zaopatrzyć się także w odzież.

– Potrzeb jest bardzo wiele – podkreśla Monika Koperkiewicz. – Oprócz Banku Żywności w Lublinie, skąd pobieramy żywność w ramach unijnego programu PEAD, przydałby się jeszcze bank środków czystości, gdyż to także bardzo potrzebne i nietanie artykuły – dodaje.

Kierownik filii w Opolu Lubelskim prosi także o wsparcie.

– Możemy otrzymać dużą ilość płatków śniadaniowych od firmy z Sochaczewa. Potrzebujemy jednak kogoś, kto je nieodpłatnie przetransportuje. Dlatego apelujemy do osób, które w najbliższym czasie będą podróżować samochodem np. z Warszawy w okolice Opola Lubelskiego czy Lublina. Będziemy bardzo wdzięczni, gdyby przy okazji zabrali ze sobą transport jedzenia – prosi pani Monika.

Jeśli możesz i chcesz pomóc, skontaktuj się z Moniką Koperkiewicz, tel. 506 131 376.

W 2010 roku, który był pierwszym rokiem działalności filii w Opolu Lubelskim, wolontariusze udzielili wsparcia 411 osobom.

Czytaj o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Foto: archiwum ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij