Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Po prostu być człowiekiem

25.11.2011, Bądź Solidarny w Potrzebie

Jakiś czas temu pisaliśmy o dwóch rodzinach  –  pani Barbary i pani Iwony, zamieszkujących małą wieś w województwie lubelskim. Dziś kolejna historia, tym razem pani Justyny z tej samej miejscowości. Miejsce zamieszkania to nie jedyna rzecz, jaka łączy te trzy ludzkie historie.

Pani Justyna mieszka wraz z mężem i trójką dzieci w maleńkim domku. Jego powierzchnia wynosi około 34 m2. Swoim wyglądem przypomina barak, prawdopodobnie za sprawą drewnianej przybudówki.

Dwuletnia Kinga, najmłodsza córka, jest alergiczną. Ma alergię skórną i pokarmową, m.in. na kurz i roztocza. Ostatnio lekarz stwierdził u niej także podejrzenie padaczki. Mąż pracuje dorywczo, pani Iwona zajmuje się dziećmi. W domu nie ma dostępu do bieżącej wody. Rodzina myje się po prostu w misce z wodą. Rodzice marzą jednak, by zbudować w przyszłości łazienkę – mogłaby się ona mieścić w małej przybudówce ich domu.

Do najbliższego średniej wielkości miasta jest blisko 30 km, do Lublina – 70. Ciężko znaleźć tu pracę, a nawet jeśli się uda, pensja ledwie wystarcza, by przeżyć   

Bliscy pani Justyny oraz wspomniane dwie rodziny od 2010 roku korzystają systematycznie z pomocy żywnościowej prowadzonej przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim Ostatnio otrzymały także inną pomoc.

– Dzięki hojnemu darowi pani Ani z Lublina mogliśmy obdarować między innymi te trzy rodziny – mówi Monika Koperkiewicz, kierownik filii w Opolu Lubelskim. – W specjalnie przygotowanych paczkach były m.in. książki, zabawki, oraz odzież dla dzieci. Dzieci były bardzo szczęśliwe – podkreśła. – Rodzice zaś są zadowoleni, że ktoś pomógł im w taki zwykły ludzki sposób.

Wolontariusze starają się poznawać ludzi, zaznajamiać się z ich problemami i wychodzić naprzeciw potrzebom. W domu pani Justyny na przykład bardzo przydałoby się łóżko piętrowe, bo przy małym metrażu mieszkania liczy się każdy metr. Rodzinie przydałyby się także odzież i obuwie dla dzieci oraz artykuły higieniczne. Starsza córka, Kasia ma trzy latka, zaś najstarszy z rodzeństwa Krzyś – siedem.

– Jeśli widzę kogoś naprawdę potrzebującego, po prostu szukam różnych możliwości pomocy, pukam do wielu drzwi – wyznaje pani Monika. – Chociaż w wiadrze jest wiele litrów wody składają się one z kropel. Takimi kroplami są pojedyncze gesty pomocy ludzi dobrej woli. A czasami zdarzają się też duże dary.

Jeżeli poruszył Cię los opisywanej rodziny, skontaktuj się z lokalną filią ChSCh, celem przekazania daru rzeczowego:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą
tel. 506 131 376

Możesz także złożyć dar pieniężny na konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: Justyna Cieślak

Czytaj więcej o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie.

(aw)

Na zdjęciach: 1-7 pani Justyna, jej dzieci i dom; 8-10 dary od pani Ani z Lublina, które pomogły tej i innym rodzinom.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij