Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Patrycja, Paulina i Klaudia mają już swój komputer

14.12.2011, Pomoc rzeczowa

8 grudnia był szczególnie radosnym dniem w domu pani Agnieszki z województwa lubelskiego. Wtedy właśnie wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim przekazali do jej rodziny komputer, dzięki któremu najstarsze córki nie będą miały zaległości w szkole.        

Komputer to podstawowe narzędzie pracy dla wielu z nas. Ale wciąż jego posiadanie jest marzeniem w wielu polskich domach, zwłaszcza w biedniejszych regionach kraju. Szczególnie przykre jest, gdy rówieśnicy chwalą się najnowszymi modelami laptopów czy smartfonów, a dziecko ze smutkiem stwierdza, że nie wie zupełnie, o czym oni mówią.   

– Dziewczynki będą mogły teraz odrabiać zadanie z informatyki w domu – mówi wdzięczna mama czterech córek.

Najstarsza, Patrycja, ma siedem lat i już chodzi do drugiej klasy. Pięcioletnia Paulina rozpocznie edukację za rok. Ponieważ teraz informatyka jest od pierwszej klasy, dzieci potrzebują odpowiedniego sprzętu w domu już od najmłodszych lat. Ale to nie takie proste…

Mała miejscowość w województwie lubelskim, czworo dzieci… Oprócz dwóch wspomnianych dziewczynek pani Agnieszka z mężem wychowują jeszcze trzyletnią Klaudię i półtoraroczną Julię. Mąż pracuje dorywczo, ona zajmuje się dziećmi. Choćby człowiek bardzo się starał, ciężko jest zaspokoić nawet najbardziej podstawowe potrzeby.

– Mamy kontakt z wieloma potrzebującymi rodzinami i jak możemy, staramy się pomóc – mówi Monika Koperkiewicz, kierownik filii ChSCh w Opolu Lubelskim. – To nie pierwszy komputer, jaki przekazaliśmy. Dzięki hojności darczyńców oraz współpracy z bankiem żywności udzielamy tej i wielu innym rodzinom także pomocy w postaci żywności, ubrań czy zabawek dla dzieci.

Jeśli i ty chcesz pomóc, złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij