Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: prawie 9 ton żywności trafiło do osób potrzebujących

9.04.2013, Pomoc żywnościowa

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim do osób potrzebujących trafiło w 2012 roku prawie 9 ton żywności.

Wolontariusze ChSCh z Opola Lubelskiego właśnie podsumowali program PEAD 2012. Jest to wsparcie żywnościowe dla najuboższych mieszkańców Unii Europejskiej. W ramach tego programu banki żywności, zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności, we współpracy z organizacjami charytatywnymi dostarczają podstawowe produkty żywnościowe najbardziej potrzebującym mieszkańcom danego regionu.

Jedną z organizacji, która współpracuje z Bankiem Żywności w Lublinie jest ChSCh. Przez cały 2012 rok do siedziby filii ChSCh w Opolu Lubelskim po odbiór żywności co miesiąc zgłaszało się ok. 250 osób. Łącznie wydano im 8,7 tys. kg jedzenia o wartości ponad 28 tys. zł.

– Dla naszych podopiecznych to naprawdę duża pomoc, ponieważ niektórych artykułów w ogóle nie muszą kupować – mówi Monika Koperkiewicz, kierownik filii ChSCh w Opolu Lubelskim. – Staraliśmy się tak dobierać produkty z banku żywności, by ludzie mogli porobić zapasy. Np. w jednym miesiącu wzięliśmy więcej makaronu, w kolejnym zaś więcej konserw itd. – dodaje.

Filia ChSCh w Opolu Lubelskim będzie kontynuować pomoc żywnościową w bieżącym roku. Wsparciem zostanie objętych aż 400 osób z 36 miejscowości z powiatów Kraśnik i Opole Lubelskie. W niektórych gminach żadna organizacja nie świadczy pomocy żywnościowej.

– Najdalsza miejscowość, z której ludzie będą przyjeżdzać do nas po odbiór żywności jest oddalona od nas o 50 km – mówi kierownik filii. – Zapytałam się tych ludzi, czy opłaca im się przyjeżdżać z tak daleka. Odpowiedzieli: „ Będziemy przyjeżdżać po tę żywność, nawet jeśli mielibyśmy zaoszczędzić dzięki temu 20 zł”.

Czytaj więcej o pomocy zywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij