Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: pomoc nie tylko od święta

27.12.2011, Pomoc rzeczowa

Dzięki hojnym darczyńcom wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim niosą pomoc kolejnym rodzinom. Niedawno przekazali komputer dla siedmioletniej Pauliny.

Matka samotnie wychowująca dwoje dzieci. Razem z Pauliną i dwuipółrocznym Kubą zajmuje jeden pokój w niewielkim domu. Za ścianą mieszka babcia. Na utrzymanie musi wystarczyć zasiłek rodzinny i niewielkie pieniądze z funduszu alimentacyjnego. W domu nie ma ciepłej wody i centralnego ogrzewania.

W takich warunkach każda pomoc się liczy i jest doceniana. Ale kiedy ostatnio wolontariusze ChSCh zjawili się u pani Marzeny z niespodziewanym prezentem, gospodyni zabrakło słów. To było marzenie córki, jednak w domu nikt się nie spodziewał, że się spełni. Tymczasem już teraz Paulina może pochwalić się własnym komputerem. Oczywiście, gdy trochę podrośnie, będzie z niego korzystał także mały Kuba. 

– „Nigdy jeszcze nikt się nami tak nie zaopiekował”, mówiła pani Marzena, określając różnego rodzaju pomoc, jakiej jej udzieliliśmy – opowiada Monika Koperkiewicz, kierownik filii w Opolu Lubelskim. – Odpowiedzieliśmy, że wdzięczność należna jest przede wszystkim Panu Bogu. My jesteśmy tylko jego niedoskonałymi narzędziami – dodaje.

Ten ostatni dar był jednym z wielu, jakie wolontariusze z Opola Lubelskiego przekazali pani Marzenie i jej rodzinie. Wcześniej dostarczali także żywność, odzież czy zabawki dla dzieci. Komputer pochodził od pana Zbigniewa Okoniewskiego, który już po raz drugi przekazał filii podobny sprzęt.

– Pan Zbigniew sam posiada niewiele. Jest niepełnosprawny. Mimo to ma wielkie serce i potrafi się dzielić. Serdecznie mu dziękujemy w imieniu obdarowanych – mówi Monika Koperkiewicz. – Dziękujemy także panu Sławomirowi z Lublina, który również ofiarował komputer dla potrzebujących.

Choć miło jest spełniać dziecięce marzenia, wolontariusze z Opola Lubelskiego już myślą o kolejnych potrzebach. Ze względu na niewielką powierzchnię domu rodzinie pani Marzeny przydałoby się łóżko piętrowe. Wśród rzeczy koniecznych Monika Koperkiewicz wymienia też biurko.

Jeśli możesz i chcesz pomóc, skontaktuj się z filią ChSCh w Opolu Lubelskim, tel. 506 131 376.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Czytaj więcej o pomocy rzeczowej.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij