Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: miłość rodzi miłość

12.09.2011, Pomoc odzieżowa

Dzięki filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim i ludziom dobrego serca około 200 osób skorzystało z darmowej odzieży. Jej wydawanie odbyło się w  niedzielę, 4 września w remizie strażackiej w Chruślankach Józefowskich. Obok słów podziękowania potrzebujący przynieśli także… upominki dla wolontariuszy.

W Opolu Lubelskim dzieje się wiele. Zaledwie kilka dni temu lokalni przedstawiciele ChSCh apelowali o pomoc dla rodziny ze wsi Ugory, znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Na świat przyszło w niej czwarte dziecko. Na apel odpowiedziała pani Agata z Lublina wraz z mężem. Przekazali dobrej jakości ubranka dla noworodka i wózek dziecięcy.        

Lublinianie otwierają swoje serca dla ubogich. Dzięki innej mieszkance tego miasta, pani Ani, która już drugi raz przekazała dary rzeczowe dla potrzebujących, wolontariusze z Opola Lubelskiego mogli wręczyć pięciu najuboższym rodzinom paczki. Były w nich odzież, zabawki, buty, książki i inne rzeczy dla dzieci.

Także wszystkie inne osoby przybyłe w niedzielne popołudnie do remizy, w której wolontariusze ChSCh zorganizowali wydawanie odzieży, zostały obdarowane wieloma przydatnymi rzeczami.

– Największym powodzeniem cieszyły się zabawki i odzież dziecięca – relacjonuje Monika Koperkiewicz. – Przekazaliśmy również sporo sztućców, naczyń i garnków. Wszystko to dzięki ludziom dobrej woli, którzy dali nam wcześniej te rzeczy. Potrzebujący są nam bardzo wdzięczni. Niektórzy przynieśli nawet orzechy czy jabłka z własnych sadów, by w ten sposób podziękować nam za wsparcie. To niezwykle miły gest świadczący, że nawet najskromniejsza pomoc jest potrzebna i dostrzegana – dodaje.

Pani Monika podkreśla, że kiedy widzi człowieka w potrzebie, po prostu stara mu się pomóc.

– Chodzę, pukam i szukam ludzi, którzy mogliby udzielić wsparcia danej osobie czy rodzinie – mówi.

I to chyba właśnie taka postawa sprawia, że serca darczyńców, jak i beneficjentów coraz bardziej się otwierają i coraz więcej dobra dzieje się dzięki prostej, bezinteresownej pomocy.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej prowadzonej przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij