Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: filia we własnym domu, czyli zwyczajna dobroczynność

19.09.2012, Pomoc żywnościowa

Siedziba filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim znajduje się w miejscowości Chruślanki Józefowskie, w prywatnej posesji Moniki i Grzegorza Koperkiewiczów. To tu co miesiąc 250 osób zgłasza się po odbiór żywności.

Ostatnia akcja odbyła się 9 września. Trójka wolontariuszy rozdysponowała między potrzebujących 1,5 tony artykułów spożywczych. Do podopiecznych filii trafiły m.in. kasza gryczana, mleko, ser topiony, ser żółty.

– Jest to żywność dobrej jakości, ludzie nie narzekają, cieszą się z otrzymanej pomocy – mówi Monika Koperkiewicz.

By wydawanie jedzenia w Opolu Lubelskim w ogóle mogło ruszyć, potrzebne były pieniądze na dowóz oraz magazynowanie produktów z Banku Żywności w Lublinie. Tu filię ChSCh wspomogła fundacja ADRA Polska, która pożyczyła 1750 zł. 

– Nie mamy stałego samochodu dostawczego, którym można by było transportować prowiant – tłumaczy Monika Koperkiewicz. – Tym razem zgłosiła się osoba, która swoim własnym busem przywiozła żywność. Nie wiadomo, jak będzie w przyszłym miesiącu. Następny termin odebrania żywności przypada na 7 października.

Niesienie pomocy ludziom daje ogromną satysfakcję.

– Po wszystkim byliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni dobrych emocji – mówi pani Monika o ostatnim wydawaniu.

Filia w Opolu Lubelskim jest niewielka, ale ma na swoim koncie bardzo intensywną działalność na rzecz potrzebujących. Pod jej kuratelą jest 250 osób, w tym ok. 100 dzieci. Regularnie odbywają się akcje wydawania odzieży prowadzone w różnych miejscowościach gmin Dzierzkowice i Józefów na Wisłą. W miarę możliwości pomoc niesiona jest też w innym zakresie, gdy wymaga tego trudna sytuacja danej osoby czy rodziny.

– Chciałabym, by udało się znaleźć biurko dla wdowy z czwórką dzieci, z których troje jest w wieku szkolnym – mówi Monika Koperkiewicz. – Może uda się złożyć dla nich komputer? Na terenie naszego województwa odnotowuje się wysoki wskaźnik bezrobocia. Żywność to tylko jeden z problemów. Gdyby istniał na przykład jakiś bank z artykułami gospodarczymi, środkami czystości lub czymś podobnym, byłabym pierwsza w kolejce – dodaje kierownik filii.

Stałym darczyńcą filii ChSCh w Opolu Lubelskim jest pani Anna z Lublina.

– Wielki, skromny człowiek – tak mówi o niej Monika Koperkiewicz. – Pani Ania sama znalazła nas dwa lata temu i przekazała wówczas ogromną paczkę z darami. Tak zaczęła się nasza współpraca, która trwa do dziś – dodaje.

Niedawno pani Anna po raz kolejny przekazała na rzecz osób potrzebujących paczki z ubraniami i zabawkami po swoich dzieciach. Znalazły się tam także rzeczy dla dorosłych.

– Wszystkie ubranka wyprane, wyprasowane, poskładane, zabawki czyste, umyte w bardzo dobrym stanie – opowiada kierownik filii.

Każdy, kto chciałby wesprzeć działalność filii ChSCh w Opolu Lubelskim, może to uczynić, kontaktując się panią Moniką (tel. 506 131 376). W związku z rozpoczęciem roku szkolnego mile widziane są dary w postaci wszelkich artykułów szkolnych, papierniczych, obuwia. Dzieciom są także potrzebne komputery do odrabiania prac domowych.

Pamiętajmy na co dzień o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera. red. aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij