Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: dzieci mogą już odrobić zadanie. To nie koniec!

28.03.2013, Pomoc rzeczowa

Już po raz kolejny wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Opola Lubelskiego sprawili radość dzieciom. Monika, Dorota i Patrycja mają swój pierwszy komputer. Wreszcie, dzięki niemu, tak jak inne dzieci, mogą odrobić zadanie domowe.

Monika Koperkiewicz, kierownik filii ChSCh w Opolu Lubelskim nikogo nie zostawi bez pomocy. Zna dobrze ludzi mieszkających w okolicy i doskonale wie, która rodzina jest w potrzebie. A tych jest wiele. Potrzebna jest im nie tylko żywność czy ubrania, ale także np. meble. Dziś zadania domowe na płytach to norma. Nie tylko z informatyki, ale np. z języka angielskiego i innych przedmiotów. W rodzinach z dziećmi, których nie stać na zakup komputera, najmłodsi nie mają jak odrobić lekcji…

Dlatego wolontariusze ChSCh zaangażowali się w dostarczanie sprzętu komputerowego do najbardziej potrzebujących rodzin. Apelują do ludzi dobrej woli, firm o przekazywanie sprzętu i obdarowują kolejne dzieci.

Niedawno odwiedzili państwa Biniędów i trójkę ich pociech. Przywieźli z sobą wyczekiwany przez całą rodzinę komputer. Monika i jej starsza siostra Patrycja są w wieku szkolnym. Sześcioletnia Dorotka urodziła się jako wcześniak i jest niepełnosprawna. Cierpi na wodogłowie. Dzieci wraz z rodzicami mieszkają w bardzo małej wsi powiatu Opole lubelskie.

– Darczyńcą był pan Artur Borkowski, właściciel firmy „KALMAX Hydraulika Siłowa” – zdradza Monika Koperkiewicz. – Tak się złożyło, że firma wymieniała stary, ale w pełni sprawny sprzęt na nowy.

Tym oto sposobem komputer trafił do domu państwa Biniędów. Dla nich to wielkie szczęście.

– Tu nie ma Internetu. Komputer służy dzieciom do nauki – mówi pani Monika. – Gdyby ktoś miał do oddania po swoich starszych dzieciach jakieś gry i programy edukacyjne, może je nam przekazać. To samo tyczy się komputerów. Wciąż są potrzebne. Nie muszą mieć najnowszego oprogramowania, wystarczą najprostsze parametry. Przyjmę wszystko – apeluje.

Osoby lub firmy, które chciałyby przekazać dary rzeczowe, mogą kontaktować się z filią w Opolu Lubelskim pod numerem tel. 506 131 376.

Czytaj więcej o pomocy rzeczowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij