Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: ciepłe kurtki i paczki dla maluchów

5.12.2011, Noworoczny Upominek

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim, podobnie jak wiele innych filii ChSCh w całym kraju, włączyła się w akcję „Kurtka dla malucha”. Dzięki przedsięwzięciu najmłodszym pochodzącym z ubogich rodzin łatwiej będzie przetrwać zimowe mrozy. Ale to nie jedyna inicjatywa realizowana teraz przez wolontariuszy. 

– Tej jesieni pomogliśmy już 25 dzieciom, przekazując dla nich ubrania, w tym odzież zimową – relacjonuje Monika Koperkiewicz z filii w Opolu Lubelskim. – Wciąż jednak wielu rzeczy brakuje, najbardziej zimowych butów i kurtek dla dzieci w wieku 6–10 lat – dodaje.

Wolontariusze z Opola Lubelskiego co kilka tygodni organizują akcje wydawania odzieży w różnych miejscowościach powiatu opolskiego i kraśnickiego (głównie w gminie Józefów nad Wisłą). Docierają też indywidualnie do potrzebujących rodzin. Dzięki temu osobiście poznają ich sytuacje i są w stanie wychodzić im naprzeciw.

Akcja „Kurtka dla malucha” powstała, by pomóc najmłodszym i polega na zbieraniu ciepłej odzieży dziecięcej od ludzi dobrej woli. Także z myślą o dzieciach filia ChSCh w Opolu Lubelskim bierze w tym roku udział w projekcie Noworoczny Upominek.

– Chcemy przygotować paczki dla około 100 dzieci z rodzin, którym systematycznie wydajemy żywność – mówi Monika Koperkiewicz.   

Wolontariusze podjęli współpracę z międzynarodową organizacją Samaritan’s Purse, od której otrzymają część prezentów. Pozostałe chcą uzyskać z darów przekazanych przez sponsorów.

– Chętnie przyjmiemy od hurtowni czy sklepów produkty, które będą mogły posłużyć do przygotowania podarunków dla maluchów – zaznacza pani Monika. – W paczkach rozdawanych w ramach projektu Noworoczny Upominek mogą znaleźć się zabawki, drobna odzież, artykuły szkolne, środki higieniczne, książki i słodycze – z wyjątkiem artykułów militarnych i promujących magię.

Także każdy z nas może sprawić niespodziankę najmłodszym. Wystarczy zwykłe pudełko po butach, w które zapakujemy upominki. Paczki przygotowywane są dla dzieci w przedziałach wiekowych 2-4, 5-9 i 10-14 lat. Osobne dla chłopców i dziewczynek.

Każdy, kto chce przekazać ciepłą odzież dziecięcą, zabawki czy paczki dla maluchów, może dostarczyć je osobiście lub wysłać na adres filii ChSCh w Opolu Lubelskim:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Opole Lubelskie
ul. Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą       
tel. 506 131 376

Wolontariusze apelują też o środki higieniczne do pielęgnacji niemowląt.

Sprawmy, by nadchodząca zima była ciepła i radosna dla wszystkich maluchów!

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij