Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: 15 ton żywności przeszło przez ręce wolontariuszy

9.02.2012, Pomoc żywnościowa

6 lutego wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim przeprowadzili ostatnie wydawanie żywności w ramach programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej) za 2011 rok. W ubiegłym roku pomagali w ten sposób systematycznie 241 osobom, przekazując łącznie 15 ton artykułów spożywczych.

– Pewnego dnia zadzwonił telefon. To była pani Danuta z miejscowości oddalonej od nas o 30 km – opowiada Monika Koperkiewicz, kierownik filii. – Pytała, czy moglibyśmy udzielić jej rodzinie wsparcia żywnościowego. Wraz z mężem mają pod opieką ośmioro dzieci. Kiedy przekazałam im informację, że pomożemy, mieli łzy w oczach.    

Chociaż rodziny pani Danuty nie było na liście osób, którym przysługiwała pomoc z programu PEAD w 2011 roku, pomoc dla niej była możliwa dzięki wsparciu innych beneficjentów programu. 

– Od listopada w naszym punkcie wydawania żywności umieszczony jest koszyk z informacją, że można do niego wrzucać żywność. Robią to osoby potrzebujące, które pragną podzielić się z innymi tym, co same dostały – mówi Monika Koperkiewicz. – Czasami zdarza się, że ktoś na przykład płatków kukurydzianych czy ryżu ma jeszcze pod dostatkiem i może się nimi podzielić. Bywa też, że beneficjenci przekazują pewną część swojej żywności spontanicznie, w odruchu serca. Tak było, gdy opowiedziałam im historię pani Danuty.

Dzięki dobrowolnym darom żywnościowym przekazywanym przez beneficjentów PEAD-u możliwe było wsparcie artykułami spożywczymi dodatkowo 33 osób spoza wcześniej ustalonej listy. Ich sytuacja materialna została uprzednio zweryfikowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie nad Wisłą.

Realizacja programu była możliwa właśnie dzięki współpracy filii z GOPS-em w Józefowie, a także Bankiem Żywności w Lublinie, skąd pochodziły artykuły spożywcze.

– Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku poprzez swoją życzliwość i pomoc wspierali nasze działania – mówi Monika Koperkiewicz. – Dziękujemy panu Grzegorzowi Kapicy, wójtowi gminy Józefów nad Wisłą, który zawsze jest nam bardzo przychylny. Dziękuję też Krystianowi Zabieglińskiemu z Boisk, który pod koniec roku, gdy mieliśmy duży problem z transportem artykułów spożywczych, rzucił swoje sprawy i pojechał po żywność. Bez jego pomocy wydalibyśmy o 3 tony mniej. Dziękuję wolontariuszom, z których znaczna część to beneficjenci PEAD-u: paniom Teresie, Edycie, Katarzynie, Marlenie i Marii. Szczególnie dziękuję paniom Elżbiecie, Joli, Urszuli oraz mojemu mężowi Grzegorzowi, na których pomoc zawsze mogę liczyć.

Ogółem do lutego wolontariusze przekazali potrzebującym 15 ton żywności o wartości 44 tys. zł. W 2012 liczba osób otrzymujących stałą pomoc wzrośnie do 249.

Czytaj o pomocy żywnościowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij