Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: 120 razy tak!

16.01.2013, Noworoczny Upominek

12 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim zorganizowali dla dzieci niecodzienną imprezę. Zaprosili 120 dzieci w wieku 2-14 lat, by obdarować je prezentami.

Dobry nastrój, piosenki, gry i zabawy – to wszystko przynieśli z sobą wolontariusze, którzy zaangażowali się w przygotowanie programu dla najmłodszych. Przedstawicieli ChSCh wsparli wolontariusze z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, którzy przyjechali z Lublina na własny koszt. Organizatorzy przygotowali także ciekawy program dla rodziców.

Punktem kulminacyjnym sobotniego spotkania było rozdawanie prezentów. Paczki starannie przygotowane, owinięte w kolorowy papier samym swoim wyglądem zachęcały, by je otworzyć. Ich zawartość była równie atrakcyjna, co opakowanie. W środku były m.in. artykuły higieniczne, ubrania, zabawki, słodycze, a nawet listy od rodzin, które je przygotowały.

120 paczek, które trafiły do najmłodszych, pochodziło z Niemiec. Oprócz tego dla sześciorga dzieci prezenty ufundowała filia w Opolu Lubelskim. Były to dzieci poniżej drugiego roku życia, nie mieszczące się w przedziale wiekowym uwzględnianym przez organizację Samaritan’s Purse, która dostarczyła paczki. Dla Moniki Koperkiewicz, kierownik filii w Opolu Lubeskim było jasne, że najmłodsze dzieci także muszą zostać obdarowane.

– W dowód wdzięczności dzieci odbiły na dwóch brystolach odciski swoich dłoni – mówi pani Monika. – Jeden zabrali wolontariusze z Lublina, drugi został u nas. Najmłodsi byli przeszczęśliwi, uśmiechnięci. Na pytanie, czy spotkanie się podobało, ze 120 gardełek wyrwał się gromki okrzyk: „Taaak!” Była to duża impreza, pozostało nam po niej dużo pozytywnych emocji. Warto było podjąć ten trud – podsumowuje kierownik filii.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Czytaj o pomocy dzieciom i młodzieży.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij