Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Nie gasili ognia, ale rozdawali ciepło

22.08.2011, Pomoc odzieżowa

W niedzielę, 7 sierpnia w remizie strażackiej we wsi Boiska w gminie Józefów nad Wisłą było bardzo ciepło. I to nie za sprawą pilnego wyjazdu na strażacką akcję, ale z powodu obecności wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Prowadzili oni wydawanie odzieży dla mieszkańców Boisk i okolic. Po odbiór zgłosiło się około 50 osób.

– Dzięki ludziom wrażliwym na los innych mamy spory zapas odzieży. Teraz możemy rozdysponować ją wśród potrzebujących – mówi Monika Koperkiewicz, kierownik filii ChSCh w Opolu Lubelskim, organizatorka akcji.

Niektórzy darczyńcy szczególnie zapadają w pamięć… Tak było również w przypadku pani Ani z Lublina.

– Pani Ania już kiedyś przysłała nam paczkę z odzieżą. Teraz ponownie nas wsparła, dostarczając mnóstwo odzieży, obuwia i zabawek. Wszystko bardzo dobrej jakości, w tym także sporo nowych rzeczy. Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni i w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy. Te ubrania pochodzące od jednej rodziny pomogą obdarować kilka innych, które są w potrzebie – podkreśla pani Monika.

W sumie wolontariusze wydali 10 worków ubrań. Już wkrótce odbędzie się kolejne wydawanie odzieży, tym razem w Chruślankach Józefowskich. Jednak nadal istnieje wiele potrzeb.

– Teraz, na początku roku szkolnego, prosimy też o przekazywanie przyborów szkolnych. Ale nie tylko. Najmłodsi od pierwszej klasy mają informatykę. Jednak dzieci z ubogich rodzin nie mają na czym się jej uczyć. Dlatego jeśli właśnie wymieniamy komputer na nowy, a nie mamy co zrobić ze starym, o słabszych parametrach, możemy go przekazać tym, którym będzie on mógł jeszcze jakiś czas służyć. Na pewno przydałyby się też znajdujące się w dobrym stanie kuchenki, lodówki, odkurzacze, łóżeczka czy rowerki dla dzieci. Wszystkie osoby z okolic Lublina, Kraśnika czy Opola Lubelskiego, które mogą przekazać te rzeczy, prosimy o wsparcie – apeluje kierownik filii w Opolu Lubelskim.

Jeśli możesz pomóc, skontaktuj się z Moniką Koperkiewicz, tel. 506 131 376.

Akcja w Boiskach to już kolejna tego rodzaju inicjatywa filii w Opolu Lubelskim. W 2010 roku wolontariusze wsparli w podobny sposób mieszkańców Chruślanek Józefowskich, Idalin i Sosnowej Woli. W sumie 320 osobom wydali 930 kg darów.

Czytaj o pomocy odzieżowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Foto: archiwum ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij