Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Komu kurtka? Komu spodnie?

20.06.2012, Pomoc odzieżowa

Pięknie i szlachetnie jest się dzielić. Masz czegoś za dużo? Podziel się z kimś, kto ma mało lub wcale. Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim zatroszczyła się o osoby potrzebujące i zorganizowała szereg akcji wydawania odzieży. Jedna z nich miała miejsce 27 maja w Niesiołowicach (powiat Opole Lubelskie, gmina Józefów nad Wisłą), w remizie strażackiej.

Wydawanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Skorzystało z niego około 30 osób. Dobre wiadomości szybko się rozchodzą − uczestnicy poinformowali o tym wydarzeniu mieszkańców innej wsi. Fama poszła w świat i po kilku dniach do Moniki Koperkiewicz, kierownik filii w Opolu Lubelskim, zadzwoniła pani sołtys Ćwiętalki (gmina Opole Lubelskie) z zapytaniem, czy u nich także nie mogłaby się odbyć taka akcja. Oczywiście, kierownik filii zgodziła się.

I tak, 6 czerwca odbyło się kolejne wydawanie odzieży, tym razem w Ćwiętalce. Akcja została przeprowadzona na tyłach szkoły podstawowej, pod gołym niebem – jak to określiła Monika Koperkiewicz − pod chmurką. Skorzystało z niej około 50 osób. Oprócz ubrań rozdawano także obuwie oraz książki z bajkami dla dzieci.

− Ludzie pytali nas, dlaczego to robimy − mówi Monika Koperkiewicz. − Odpowiadaliśmy, że jesteśmy wolontariuszami i jak mamy taką możliwość, po prostu pomagamy innym.

Filia ChSCh w Opolu Lubelskim prowadzi akcje wydawania odzieży już od dłuższego czasu. Wcześniej, 29 kwietnia odbyło się wydawanie odzieży w Idalinie. W tym czasie akurat w stronach Opola Lubelskiego obecna była Iwona Fijałkowska, kierownik filii ChSCh w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie), która pomogła w akcji.

– Mieliśmy więc przykład współpracy Północ-Południe – śmieje się Monika Koperkiewicz.

Podobne wydarzenie miało też miejsce w Ugorach, w gminie Józefów nad Wisłą. Wolontariusze rozdawali odzież i inne potrzebne rzeczy. Należy zaznaczyć, że całą akcję wydawania zorganizowano tam na posesji jednej z podopiecznych filii. To znakomity przykład tego, jak szybko z osoby otrzymującej wsparcie można stać się kimś, kto pomaga innym. Następne akcje wkrótce.

Większość odzieży i innych artykułów, które trafiają do osób potrzebujących, pochodzi od ludzi dobrej woli z Lublina i okolic.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij