Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole Lubelskie

Jedzie paczka z daleka…

5.01.2012, Bądź Solidarny w Potrzebie

6-osobowa rodzina pani Barbary z małej wioski w województwie lubelskim mieszka w trudnych warunkach. Parter małego domku dzielą oni z 5-osobową rodziną szwagra. W 25-metrowym mieszkaniu, składającym się z pokoju i kuchni, nie ma łazienki ani ciepłej wody, do ogrzewania służy żeliwna koza. Marzeniem domowników jest wybudowanie łazienki i instalacji centralnego ogrzewania. Najpierw jednak trzeba by wykończyć poddasze, na którym mogłaby zamieszkać jedna z rodzin. Jednak żadnej z nich na to nie stać. Mąż pani Barbary zajmuje się gospodarstwem, ona sama cały swój czas poświęca dzieciom, w tym 4-miesięcznej Nicoli. W równie trudnej sytuacji finansowej znajduje się rodzina szwagra.

Rodzina pani Barbary jest objęta stałym wsparciem wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Opola Lubelskiego. Poza pomocą żywnościową prowadzoną przez lokalną filię ChSCh, pomoc materialną przekazali dobroczyńcy. Hojne dary przesłała m.in. pani Ania z Lublina, która regularnie wspiera podopiecznych filii ChSCh w Opolu Lubelskim – do pani Barbary trafiły ubranka dla dzieci, zabawki oraz regał kąpielowy z wanienką i przewijakiem dla malutkiej Nicoli.

Gdy 22 grudnia do lokalnej filii ChSCh dotarła paczka nadana w dalekiej Irlandii z dopiskiem „Barbara Gieraj”, wśród członków rodziny zapanowało wzruszenie i zarazem ekscytacja.

– Pani Barbara przyjechała razem z mężem po odbiór przesyłki. To była duża i ciężka paczka. W pudle od telewizora znajdowały się ubrania dla dzieci, artykuły kosmetyczne i środki pielęgnacyjne dla maleńkiej Nicoli, a także słodycze i zabawki. Rodziców bardzo wzruszył ten dar, pani Barbara nie kryła łez – relacjonuje Monika Koperkiewicz, szefowa filii. – Paczkę przysłali Magda i Mirek, których trudna sytuacja zmusiła niegdyś do opuszczenia kraju. Teraz o trudnej sytuacji naszych podopiecznych dowiedzieli się ze strony internetowej filii.

Obecnie rodzinie pani Barbary bardzo potrzebny jest opał, wszelkiego rodzaju artykuły dla niemowlęcia oraz przybory szkolne. Konieczny jest również komputer dla najstarszej Emilki, która chodzi do drugiej klasy i nie ma jak odrobić zadań domowych z informatyki.

– Emilka ma wadę wymowy i dlatego przydałby się komputer z programem logopedycznym. Z pomocą darczyńców przekazaliśmy używane komputery już dwóm rodzinom, jednak w tym przypadku musiałby to być komputer o lepszych parametrach – wyjaśnia pani Monika.

Jeżeli poruszył cię los opisywanej rodziny i chcesz przekazać dar rzeczowy, prześlij go na adres lokalnej filii ChSCh:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą
z dopiskiem: „Barbara Gieraj”

Możesz także złożyć dar pieniężny na konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: „Barbara Gieraj”

(pk)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 577 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Opole Lubelskie
Chruślanki Józefowskie 75
24-340 Józefów nad Wisłą

Nr konta bankowego:
06 2030 0045 1110 0000 0276 2460

Kierownik: Monika Koperkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 131 376

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij